Endüstriyel Tasarım

ENDÜSTRİYEL TASARIM

Askeri projelerinizde ürüne giden yolda, ilk durak olarak birlikte üç boyutlu tasarımlar yapabilmekteyiz. İhtiyaçlarınıza özel üç boyutlu ürün projeleri, askeri standartlara uygun olarak tasarlanmaktadır. Ergonomi, ağırlık ve estetik olarak seri üretime uygun ürün tasarımları yapılmaktadır. Doludan işleme ya da alüminyum/plastik enjeksiyon üretimine uygun üç boyutlu tasarımlar yapılmaktadır. ihtiyaç halinde emi/emc uygun özel iletken oring tasarımları ve kalıp tasarımları da yapılabilmektedir.

3D Prototip

3D PROTOTİP ÜRETİMİ

Üç boyutlu bilgisayar destekli tasarımlar, bünyemizde bulunan yazıcılar ile fiziksel model imalatı gerçekleştirilmektedir. Prototipleme ile seri üretim öncesi hataların belirlenmesi, ergonomi kontrolü ve ölçü kontrolü yapılarak üretim süreci hızlandırmaktadır. Prototipleme ile 3D model üzerindeki düzeltmelerle ürün tasarımı seri üretime hazırlanmaktadır.

Talaşlı İmalat

TALAŞLI İMALAT

Doludan işleme, ya da Alüminyum/plastik enjeksiyon kalıp tasarımları yapılmaktadır. Alüminyum çalışmalarda üretim sonrası boya altına (Alodine) sarı kromatlama yapılmaktadır.

Elektronik / Yazılım

ELEKTRONİK / YAZILIM

Askeri standartlara uygun gömülü elektronik tasarımları yapılabilmektedir. Ürün tasarılarına ek olarak sistemde arıza teşhis, parametre ayarlama, bilgisayar arayüzleri ile birlikte komple sistem olarak çalışmalar yapılmaktadır.

Ürün

ÜRÜN

Ürün tasarımları askeri platformlarda devreye alma ve nihai yazılım geliştirmelerine hazır hale getirilmektedir. Bu kapsamda ürün kalifikasyon testlerinde çalışmalar devam edilmektedir. Kalifikasyon testleri için test kontrol sistemi tasarımları da bu kısımda yapılmaktadır. Kalifikasyon testlerini başarılı bir şekilde gecen ürünler seri üretim hazır hale gelmektedir. Yedek parça, kullanım kılavuzları, ELD (Entegre Lojistik Destek) çalışmaları yapılmaktadır.